Makedonya Eğitim

Makedonya Eğitim

MAKEDONYA EĞİTİM

LGSY- LYS şartı olmamasından dolayı Makedonya eğitim son yıllarda Avrupa’da en çok tercih edilen ülkedir.

Makedonya eğitim okumak için lise veya dengi okul mezunu olmak yeterlidir. Makedonya eğitim taban puanları yoktur. Makedonya eğitim ÖSS şartı aramamaktadır. Makedonya üniversiteleri istediğiniz bölüme alan ayrımı olmadan kayıt olabiliyorsunuz.

Öğrenciler lise mezunu olduktan sonra istedikleri bölümde Makedonyada eğitim alabilirler. Makedonya eğitim sistemi Türkiye’deki çok benzerlik göstermektedir. Makedonya tıp eğitimi 6 yıldır. Makedonya eğitim mühendislik, ekonomi bölümlerinde ise eğitim süresi okula göre değişebiliyor.
Makedonya eğitim bölümleri Türkçe, Makedonca, İngilizce dillerinde eğitim verilmektedir. Makedonya eğitim bölümleri en çok Tükçe Diş hekimliği, Eczacılık,Hukuk, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ve Makedonca Tıp ve sağlık bölümleri tercih edilmektedir. Makedonya eğitim bölümleri en çok tercih edilen dil Türkçe’dir. Makedonca dilinde olan bölümlerde öğrenciler  hazırlık dil eğitiminde başarılı olduktan sonra lisans veya yüksek lisans programlarına başlayabilirler.

Makedonya eğitim üniversiteleri YÖK tarafından tanınmaktadır.

Öğrenciler Makedonyada üniversite eğitimine hangi bölümde devam etmek istiyorsa hazırlık okuluna başlamadan önce karar vermesi gerekir.Çünkü Avrupa Üniversitesi bünyesinde olan bölümler Makedonca ve İngilizce okuyacak öğrenciler hazırlık eğitimi almktadırlar. Makedonya eğitim hazırlık okulu 2 sömestredir.

 

MAKEDONYA EĞİTİM 

VE DAHA NİCE SORULARINIZ İÇİN EĞİTİM UZMANLARIMIZ İLE İRTİBATA GEÇEBİLİRSİNİZ…

ANADOLU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI FARKIYLA KALİTESİYLE TANIŞIN…

Kategori: Haberler.