Üsküp Avrupa Üniversitesi

Üsküp Avrupa Üniversitesi

Avrupa Üniversitesi kuruluş tarihi 2001 yılı olmasına rağmen ilk akreditasyonu olan makedonya üniversitesi ünvanına 2005 yılında kavuşmuştur.

Makedonya Avrupa Üniversitesi, 13 yıl gibi eğitim hayatında çok hızlı bir gelişim göstererek büyük bir saygınlık ve güven kazanmıştır.Makedonya üniversiteleri arasında hatrı sayılan bir üniversitedir. Sunmuş olduğu modern yüksek teknolojik eğitim araç ve şartlarıyla birlikte sunduğu eğitim kalitesi ile büyük bi öğrenci kitlesine sahiptir.IACBE kurumundan akredite alan ve “İmkanlar Ülkesi” diye tanıdığımız Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) diploması tanınmaktadır.

Büyük başarıların yazılı olduğu bir sayfanın altında imzası olan bu kurumun bir başarısı var ki çok sık raslanmamakta. Makedonya’da eğitime yeni bir bakış açısı kazandıran bu başarının adı “Makedonca Eğitim”. Herhangi bir imtihana girmeden ve herhangi bir koşul gözetilmedenMakedonca Üniversite kapılarını okumak isteyen öğrencilerimize açmıştır.

Yurtdışında ingilizce,fransızca ,italyanca veya bulunduğu ülkenin dilinde üniversite eğitimini tamamlayan bir çok  öğrenci vardır, bilinmeyen ise  artık Makedonca Dilinde  Makedonya ‘da eğitim mümkündür , bu gelişme Makedonya’da Türklerin dünya büyükleriyle aynı seviyede saygınlık kazanmış olduğunun  bir başlangıç işaretidir.

Üniversitenin bünyesinde 9 fakülte bulunmaktadır :

Diş Hekimliği Fakültesi

Eczacılık Fakültesi

Hukuk Fakültesi

Fizik Tedavi Fakültesi

İktisat Fakültesi

Sanat ve Tasarım Fakültesi

Siyasal Bilgiler Fakültesi

Bilişim Fakültesi

Dedektiflik ve Kriminoloji Fakültesi

 

 

Yukarıda belirtilen tüm fakültelerde Makedonca Eğitim  verilmektedir, fakat bir çok vatandaşımızın tercihi Diş Hekimliği,Eczacılık,Hukuk ve Fizik Tedaviden yanadır.

 

Üsküp Avrupa Üniversitesi, son zamanlarda tercih edilesi üniversiteler arasındadır. Üsküp Avrupa Üniversitesi için kayıt yaptıracak öğrenciler üniversitenin eğitim dilinin Makedonca olduğunu göreceklerdir. Üsküp Avrupa Üniversitesi’nde YÖK tarafından tanınmaktadır.  Eğitim konusunda öğrencileri üzmeyen Üsküp Avrupa Üniversitesi Makedonyanın son yıllarda en çok tercih edilen üniversiteleri arasında görülmektedir. Üsküp Avrupa Üniversitesi 2001 yılında eğitim hayatına başlamış olup 2005 yılında Makedonya tarafından resmen tanınmıştır. Konularında ve alanlarında uzman eğitmenleri, teknolojinin tüm imkânlarını kullanan Üsküp Avrupa Üniversitesi bünyesindeki öğrencilerin ufuklarına ışık tutmaktadır. Gelecek adına atılabilecek adımlardan birisidir. Ücretlerinin uygunluğu ve eğitim dilinin Makedonca olması sebebiyle Üsküp Avrupa Üniversitesi Türk öğrencilerin tercih sırasında araştırma yapacakları üniversiteler arasında birinci sırada gelmektedir. Üsküp Avrupa Üniversitesi, Türkiye’de hali hazırda bulunan bölümlerin hemen hepsini bünyesinde taşımaktadır. Sağlıktan, mühendisliklere, öğretmenlikten ekonomi bölümlerine kadar uygun fiyatlarla eğitim görüp, diploma denkliğinden yararlanıp ülkemizde iş imkânına sahip olabilirsiniz.

Kategori: Haberler.